Savā pirmajā aktīvajā sezonā izmantoju salīdzinoši nelielu klāstu ar vizuļiem, tādēļ tops, protams, ir subjektīvs un tikai manām prasmēm/rezultātiem atbilstošs. Vairāk aizrāvos ar šūpiņiem, rotiņiem, mazāk ar vobleriem, gumijas zivīm. Spinings ar testu 5-25, jūtīgs kāts, pītā aukla.

  1. Apsudrabots rotiņš BŠ. Nešaubīgi rezultatīvākais vizulis, kas ir darbojies dažādos laikapstākļos, ūdenstilpnēs un dziļumos. Sevi pierādījis arī citu man zināmu copmaņu rokās.2013-03-26 19.50.38
  2. J.Sīpola zelta šūpiņš. Vizulis, ko nopirku Milo veikalā pēc pārdevēja ieteikuma, kad teicu, ka mērķzivs ir līdaka. Paldies viņam! Atnesis manas 2 lielākās pērnās sezonas līdakas – 2,5kg Irbē un 1,5kg Babītes ezerā. Šis šūpiņš spēlē jau pie ļoti lēnas ietīšanas, rezultatīvi izmantots arī uz velci. Uzdāvināju tādu arī savam pieredzējušajam brālim, kas ar bleķiem nekad nav aizrāvies. Rezultāti ir viņu piespieduši šo vienmēr turēt pa rokai.2013-03-26 19.49.49
  3. Jackall Deka Hamakuru. Naudas ziņā dārgākais vizulis (15Ls), kas manī ir ieviesis ticību vobleriem. Ticību tādā ziņā, ka ir vismaz viens vobleris, kuru es māku novadīt tā, lai pie viņa kaut kas pieķertos. Līdz šim pirkumam nekas dižs man nebija sanācis. Strādā gan uz pauzēm, gan lēni velkot. Lomi regulāri.2013-03-26 19.49.07
  4. Buma maile. Braucot pirmo reizi copēt uz Usmas ezeru, iepirku Buma produkciju. Un atstāju tā ezera spečuku sausā ar 6:0. Gandrīz visas līdakas paņēma pie spēles ar pauzēm. No tā brīža maile stāv vizuļu kastes pirmajā stāvā. Uz tās noķēru arī savu pirmo un pagaidām vienīgo zandartu (mēra) mūžā.maile
  5. Abu Garcia kapara rotiņš. Vizulis, ko pats sev nebūtu pircis. Pēc Spice Home veikala „Salmo” pārdevēja  ieteikuma to pirku čomam, ar kuru bija plānots laist uz copi – viņš palūdza nopirkt kādus 3 vizuļus, jo pats no tā neko nesaprot. Čoms neatbrauca, teica, ka vizuļus tāpat nopirks no manis. Kad Babītes ezerā nekas neķērās, uzliku šo un saķēru asarus un arī mēra līdaku. Vairs čomam nepārdevu. Arī pēc tam asari labi ķērušies.2013-03-26 19.51.07

Labākais rezervists.2013-03-26 19.50.54

Viennozīmīgi leišu šūpiņš.  Šis mani ir pārsteidzis ne reizi vien. Kopš sapirku visādus plaši aprunātus un izdaudzinātus bleķus, šis bija nolikts vizuļkastes pagrabstāvā. Atcerējos par viņu, kad Baltezerā neviens no zelta sastāva neizraisīja nekādu interesi no zivju puses. Jau pirmajā metienā paņēma asaris ap 400g, vēlāk tam pievienojās arī mēra līdaka, kas kopējā ieskaitē ļāva izcelt copes biedru samesto konkursa naudas balvu. Šis pats šūpiņš arī ir sagādājis pāris labus makšķernieka stāstus no Irbes upes. Sezonā tā izmantošanu ierobežo tas, ka pārsvarā vazājos pa seklām ūdenstilpnēm.

No šiem gaidīju vairāk.

2013-03-26 19.48.50It kā Babītes meistara paštaisīts klasisks „mūdzis”. Šo pierunāja nopirkt Milo veikala pārdevējs (jaunāks čalis par jau pieminēto) kā Babītes killeri ar stāstu, ka viņa tēvs ar draugu ar šādu pieķēruši „pilnu laivu”. Esmu izmētājis to Babītē krustām šķērsām, eksperimentējot ar spēli. Nulle. Bet nu izskatās ok, tā kā vēl cerības neatmetu.

2013-03-26 19.49.25Buma Vilītis. Laikam nemāku ar šo ķert. Reiz veikalā satiku pašu vizuļa autoru, kurš izstāstīja, kā ar to jādarbojas (stipri pievelkot, tad ļaujot grimt kā koka lapai), kā arī teica, ka jāpiešaujas pie spēles un tad uz citiem vizuļiem es pat neskatīšoties. Nav sanācis piešauties, neko pagaidām neesmu uz tā noķēris. Līdzīgs stāsts ir ar Buma karūsu, kuras kontā pagaidām tikai viens asaris.

2013-03-26 19.50.04Tilčika pretzāļu šūpiņš. Nopirkts pa tiešo no meistara pēc atsauksmju izlasīšanas copeslietas.lv. Neesmu neko noķēris. Tāpat kā ar citiem – droši vien jāapbruņojas ar pacietību, lai saprastu gan spēles nianses, gan apstākļus, kādos tas izmantojams.

2013-03-26 19.50.22Leona rotiņš. Mētāts diezgan daudz Babītes ezerā, taču rezultāti nav. Rotiņam seklā ūdenī nekādas baigās manevrēšanas iespējas nav, taču citi rotiņi šim ir stabili izgriezuši pogas. Kur vaina, nezinu, jo pēc skata tas strādā labi.

2013-03-26 19.48.30StrikePro vobleris. Brāļa killeris. Cik esmu licis, tikai 1 esmu dabūjis. Brālis toties sit vienu pēc otras. Kopēju visu, ko var nokopēt, taču manās rokās viņš vienkārši nestrādā.

Kam pievērsīšu papildus uzmanību šinī sezonā.

Bez jau izmantotajiem, pārbaudītajiem un perspektīvajiem nopirkšu kādu vobleri, kas piemērots manam spiningam (tests 5-25, jūtīgs kāts) un paradumiem, kā arī turpināšu saprast, kā veiksmīgāk izmantot gumijas zivis.

Ne asakas!

Advertisements