Pierakstiet vizuļu statistiku! Pirms šī raksta, galvā pārcilājot sezonas labākos vizuļus, man iezīmējās aina, kas bija atšķirīga no tā, ko rādīja statistikas tabula, ko cenšos godprātīgi un regulāri aizpildīt. Un, pateicoties tai, nevis izjūtām, varu padalīties ar konkrētu vizuļu konkrētiem cipariem šajā sezonā.

Lūk, ko saka skaitļi:

Kopā no 11. maija, kad atklāju līdaku sezonu, līdz pat novembra beigām, kad to noslēdzu, aci pret aci esmu iepazinies ar 61 mežonīgu dāmu. No tām 42 bijušas zem 50cm un 19 tādas, ko drīkst vest un rādīt sievai un bērniem. Lielākā bija liepājniece ar 2,5kg. Copēt esmu braucis vidēji 3-4 reizes mēnesī.

Vislabāk pērn man palīdzējis Jackall Deka Hama Ku Ru, uz kura sirdsapziņas ir 14 līdakas – 9 zem 50cm un viens knapmērs amnestēts, 4 paturētas. Seklajos ezeros ar savu novārdzinātas zivteles uzvedību tas sakacina gan izsalkušās, gan slinkās zobainās jumpravas. Tā izspēlēšana pamatā bijusi tāda: pāris mierīgi spoles apgriezini un viegls rāviens, kam seko 2-5 sekunžu pauze. Pie šādas izspēles vobleris saļimst konstantā dziļumā, un pārsvarā līdaku zobus tas izjutis tieši šādos brīžos.

JackallDekaHamaKuRu

Otrajā vietā pēc cipariem (pēc sajūtām pirmajā) iekārtojies Jāņa Sīpola zelta šūpiņš ar 5 mēriem un 3 zemmēriem. Tas ir vienīgais vizulis, kura kontā ir vairāk 50+ līdakas nekā zemmēri. Ņemot vērā to, ka pārsvarā ķemmēju seklos ezerus (Babīte, Engure, Lobe, Liepāja), tad šo 14g smago bleķi nesanāk bieži izpeldināt. Tādēļ vēl vairāk novērtēju tā lomus (īpaši jau Lejas ezera 3 pilnmēra māsas smukā saullēkta laikā), tādēļ skaistumkonkursā, kur nevērtē statistiku, bet sniegumu, šo lieku pirmajā vietā. Interesanti, ka šogad līdaku lomiem tas pievienoja arī 4 asarus, kuri gan manā gadījumā gandrīz vienmēr ir neplānoti un nejauši, tādēļ statistikas topā tos neņemu vērā. Tā forma ļauj to vadīt ļoti lēni, un pamatā līdakas to iekārojušas tieši pie vienmuļas vadīšanas. Bet ir bijis arī ņēmiens pie pašas niedru malas, kad uzreiz pēc iemetiena ļāvu tam pāris sekundes grimt.

ZeltaSipols

Statistikas 3. vietu stabili izcīnījusi debitante – oranža Relax Kopyto pretzāļu gumija ar 5 zemmēriem un 3 mēriem. Ja 2012. gadā gumijas ārā vilku reti, tad šī gada sākumā noķertā 2,5kg līdaka man lika mainīt domas par tās lomu mānekļu kastē. Seklo ezeru lēpeņu un zāļu laukos vienmēr metu tieši šo gumiju, kas regulāri stāv uzmontēta uz gatavībā esošā 2. spininga kāta.

KopytoRelax

4. vietu ieņem māneklis, kuru, vadoties tikai pēc sajūtām, te nemaz nebūtu iekļāvis. Tomēr cipari ir nepielūdzami – 7 zemmēri un 1 mērs kopā dod 8 līdakas. Lai arī šogad rotiņus izmantoju ļoti reti, tomēr, neskatoties uz to, Šilova meistardarbs savu vietu topā noturējis stabili. Lai arī uz tā ķeras daudz zemmēri, tas mēdz pārtraukt klusuma brīžus necopes dienās.

SilovaRotins

Topu noslēdz vēl viens debitants, kas pieredzējušiem vobleru raustītājiem komentārus neprasa – ZipBaits Rigge 90F. Lai arī neesmu to izmantojis tik bieži kā pirmo vietu pārstāvjus un arī statistika nav iespaidīga (5 zemmēri, 1 mērs), tomēr esmu tam pateicīgs, ka piedevis man nepiemēroti mīksta kāta izmantošanu, debitējot tviča lauciņā, un dāvājot ne tikai pieminētās 6 zivis, bet arī pāris labas copes, kuru realizāciju esmu atstājis uz 2014. gadu. Izspēlēt to esmu centies ar pāris īsiem rāvieniem un nelielu pauzi pirms nākošās sērijas.

ZipbaitsRigge90F

Noslēgumā nevaru nepieminēt vienu no atklājumiem, kas nav dāvājis lielus lomus, taču cope ar to bijusi ļoti interesanta. Tas ir Megabass volkeris Dog-X Speed Slide. Virs ūdens redzamās līdaku copes dažkārt sagādā lielāku gandarījumu par izvilktu zivi. Un šis vobleris bijis viens no tiem, kurš šādus mirkļus man ir sagādājis. Bijis pat tā, ka vienā un tajā pašā vietā to grābj 3 iemetienos pēc kārtas. Un visas garām. Bet smuki. Nākamsezon seklajās vietās noteikti tam došu vairāk laika sevi pierādīt. Dog-X kā jau volkeru pārstāvi esmu vadījis pēc kanoniem tā, lai tas nemitīgi un ritmiski mētātu galvu no vienas puses uz otru. Pa retam ieturot kādu pauzi, jo tas smuki iekarājas ūdenī ar “galvu” ārā, pārējo daļu zem ūdens.

MegabassDog-XSpeedSlide

Atskatoties uz šo sezonu, secinu, ka lielāko daļu copes laika esmu uzticējies iepriekš pārbaudītiem vizuļiem un pierakstītā statistika šādu pieeju attaisnojusi Seklās vietās ūdenī visilgāk bijis Jackall saimes pārstāvis, bet dziļākās – Sīpola šūpiņš. Iepriekšējās sezonas viduvējības kastē ir noliktas stāvu zemāk, vietā nākuši daži debitanti, kuriem noteikti lielāku iespēju došu nākasezon.

Šobrīd esmu sava inventāra papildināšanas procesā, kas primāri attiecas uz tviča vobleru iepirkšanu, jo kāts, spole un aukla šim mērķim jau gaida sezonu manā skapī. Potenciālo rotaļlietu izpētes darbi notiek copeslietas.lv un delfim.lv forumos, kā arī voblery.com.ua reitingu katalogā un youtube video klipos, bet vobleru pirkumus pamatā veicu ebay.com (kad iekrāšu vēl papildus pieredzi ar ārzemju interneta veikalu resursiem, varbūt uzcepšu kādu informatīvu rakstu, kas var noderēt citiem, jo tur dārgā gala voblerus nereti tiešām var nopirkt ievērojami lētāk).

Līdz ar savu jauno atkarību esmu atvieglojis radiem galvassāpes par dāvanām jubilejās – vobleri, dāvanu kartes, makšķernieka karte. Daži jauni mānekļi šobrīd jau ir pasūtīti, daži padomā. Līdz ko armāda būs nokomplektēta, atskaitīšos par savām lielajām nākošās sezonas gaidām. 

P.S. Protams, jāņem vērā, ka tops ir stipri subjektīvs, jo mani mānekļu krājumi ir salīdzinoši nelieli, tādēļ tas ir jāuztver tikai un vienīgi kā labākais no tā, kas man ir, un ne vairāk.

P.S.S. Kopējo vizuļu statistiku pēc 2 sezonu pierakstiem var atrast iepriekšējā rakstā par 2013. gada sezonu.

Novēlu visiem līdaku diriģentiem bez “lomkām” sagaidīt 1. maiju. Nav viegli.

Advertisements