Kamēr pavasaris rāda ziemai, kādai tai bija jābūt, tikmēr laiks parūpēties par inventāra jaunumiem, jo līdz 1. maijam palicis tikai viens vienīgs mēnesis un dažas tikpat īsas dienas.

Pēc pēdējās līdaku sezonas beigām, kas laikapstākļu ziņā bija izstieptas līdz pat janvāra sākumam, gandrīz visos copes veikalos sākās sezonas preču izpārdošanas, bet darbos – Ziemassvētku bonusu laiks. Copmaņiem tas nozīmē tikai vienu – pamatīgu rakstura pārbaudi plauktos pie spilgti zaļām cenu zīmēm ar galvu reibinošām atlaidēm pie lietām, bez kurām nereti var iztikt. Un nereti, protams, protams, nemaz nevar iztikt. Nu tad lūk, padalīšos ar to, bez kā es noteikti, noteikti nevarēju iztikt.

1. Spininga kāts Okuma ONE.rod Medium Trigger. Garums 1,98m, tests 10-30g, svars 89g. Ļoti viegls viendaļīgs tviča kāts, kas paredzēts spiningošanai ar multiplikatora spoli.

IMAG2482_1

2. Multiplikatora spole Okuma Komodo. Svars 184 gr., ietilpība – 160m/0.29mm, pārnesums – 7.3:1
maks. pretestības spēks – 6.4 kg, 10+1 gultņi. Pilns ar visādiem tehniskiem terminiem/apzīmējumiem, kas man neko daudz vismaz pagaidām nenozīmē:

-ALC: Rigid Diecast Aluminum Frame and Handle Side Plate
-CRC: Corrosion Resistant Coating Process
-A6061-T6 Machined Aluminum, Anodized Spool
-Heavy Duty Aluminum Gears and Shafts
-Multi-Disc Carbonite Drag System
-Micro-Click Drag Star for precise drag settings
-Precision Japanese ABEC-5 Spool Bearings
-7-Position Velocity Control System
-Ergonomic Carbon Fiber Handle Design for reduced weight
-Durable EVA Handle Knobs for comfort
-Easy Change Left Side Plate Access Port
-Zirconium Line Guide Inserts for use with braided lines
-Backed by 3-year Warranty

Spontāns pirkums pāris minūtes pirms veikala slēgšanas. Kad jau biju jau nolēmis pirkt 1. punktā minēto kātu, Daugavgrīvas Salmo pārdevēji mani pārsteidza, ka tas paredzēts multam. Lai arī inreces spoli pēdējo reizi rokās turēju pirms gadiem 20, kad ar Ņevu metu grunteni Rīgas HESā, es tomēr nepadevos mirkļa vājumam par iespējamo pirkuma atcelšanu un prasīju, lai man parāda kaut ko piemērotu. Tad vēl piemērotāku un tad jau sekoja pirkums. Tātad detalizētu pamatojumu šiem pirkumiem man neprasiet – paturēju, pagrozīju, pajautāju, patika, nopirku.

IMAG2477_1

3. Auklas. 1) Sunline Cast Away 2) Varivas Avani Sea Bass. Abas pēc japāņu mēriem 1.5. Dažādos ar spiningošanu saistītos forumos pieminētas auklas, no kurām otrā atzīta kā tvičam piemērotāka.

IMAG2484_1IMAG2483_1

4. Un visbeidzot eglīšu mantiņas jaunajiem ieročiem – vobleri. Visi ņemti seklajiem ezeriem ar maksimālo iegrimi līdz 1,5m. Pamatā suspenderi vai virsminieki. Te gan izpēte bijusi lielāka un faktiski par visiem ir ļoti labas atsauksmes, kā arī tie iekļaujas jaunā kāta testa rāmjos. Mazāk info ir par Strike Pro, bet pārējie ir jau pārbaudītas vērtības, kuras atliek tikai apgūt un pielāgot ūdens tilpnei/gada laikam/līdaku garstāvoklim/mēnesfāzēm un visam citam, kas iespaido copi. Tā kā es vizuļus vēl nemāku aprakstīt ar tādu sajūsmu un fantāziju kā vīnziņi unikālo un neatkārtojami bagātīgo vīna buķeti, tad pagaidām jāiztiek ar bildīti+nelielu un primitīvu animācijas paraugu.

Megabass Giant Dog-X.

6

MegabassGiantDogX

Jubilejā no radiem sadāvinātie Strike Pro Hunchback, Huskey Rattler un Slingshot Minnow.

8

Strike Pro Hunchback

Strike Pro Huskey Rattler

Sequence 09

Tsunekitchi Hama Minnow

7

Sequence 02

Imakatsu Riprizer5

Imakatsu Riprizer

Tsunekichi Huss Penn4

Sequence 03

O.S.P. Rudra Jerkbait3 OSP Rudra

Megabass Vision OneTen1

Megabass Vision OneTen

Tas lielos un mazos vilcienos pagaidām viss. Vēl pāris vobleri varētu nākt klāt, kā arī ir ar bračku kopīgi lolota doma par elektromotoru seklajiem ezeriem (Babīte, Engure) + copei īpaši paredzēta apģērba iegāde (nav kopīgi ar bračku). Vēl Salmo pārvākšanās atlaižu maratonā nopirkta neliela copes pleca soma, abpusēja vizuļu kaste, pavadas tvičam, bet K-Rautā par pāris latiem 2m santehnikas plastmasas truba, kas ar sievas māksliniecisko gādību tiks modificēta par tubusu, lai jaunais kāts nepaliktu aizcirstās mašīnas durvīs.

Ne asakas!