Šis gads rezultatīvāko mānekļu topā veicis maz, bet būtiskas izmaiņas. Pirmās 4 vietas ar krietnu atrāvienu ir priekšā pārējiem. No pagājušā gada rezultatīvākā piecinieka ir pazudis mans visu laiku rezultatīvākais kareivis – Šilova rotiņš, kā arī vieglais tviča vobleris Zipbaits Rigge, bet pērnā gada līderis (14 līdakas) Jackall Deka HamaKuru noslīdējis uz 5. vietu. Kopumā līdaku izdevies izprovocēt uz 17 dažādiem mānekļiem.

IMAG3181

Rezultatīvais Šilova rotiņš pamatā ir ļoti labi lasījis zemmērus un atklājis līdaku uzturēšanās vietas, taču ar mēriem īpaši tam nav veicies, tādēļ šogad to esmu izmantojis vien pāris reizes. Zipbaits Rigge šogad uzliku maz, jo viņa svaram man pagaidām nav īsti piemērota kāta – iegādātais tviča spinings ar testu 10-30g ir piemērots smagākiem vobleriem, bet Jackall seklo ezeru izcilnieks vienmēr ir stāvējis pa rokai kā pārbaudīts trumpis necopes gadījumā. Tas viss saistīts ar vēlmi eksperimentēt, pieiet copei arvien daudzveidīgāk, radošāk, kā arī ar ekipējuma papildinājumu. Un lūk, šīs sezonas rezultatīvākie:

1. O.S.P. Rudra 130mm F. 12 līdakas – 9 zemmēri, 3 mēri.

3

Šī tviča klasika manā kolekcijā ir pirmo gadu un noteikti uz palikšanu. Sezonas pirmajā daļā izmantoju salīdzinoši maz, taču tad, kad pievērsos vairāk, stabili atstāju pamatsastāvā visur, kur bija piemērots dziļums. Savu voblera versiju varu raustīt aptuveni 1-3m dziļumos. Seklākās vietās tā spēlē izmantoju īsus un ne pārāk asus neregulārus rāvienus, dziļākās vietās ar pāris gariem un stipriem rāvieniem iedzenu dziļāk un tikai tad valdzinu zaļsvārces ar īsākiem uzsitieniem. Rudra visrezultatīvāk izšāva Alūksnes ezerā, kur lielāko daļu no sava loma savaldzināja uz kantēm netālu no krasta un zāļu tuvumā.

2. Oranžā Kopyto Relax gumija ar dubulto pretzāļu āķi.10 līdakas – 6 zemmēri, 4 mēri.

KopytoRelax

kopyto

Bez gariem komentāriem – zāļainās vietās stabila vērtība dažādos ūdeņos. Ja cope ir vietās, kur dziļums ir virs 50cm, tad šim mēdzu vēderā “ieoperēt” nelielu svina gabalu, – lai līganāk un drusku ātrāk nogrimst. Kopyto spēle kā jau pa zālēm – lēna ietīšana ar pāris viegliem uzrāvieniem, logos pauzes. Spiningojot zālēs, svarīgi ir noregulēt savu nervu sistēmu – piecirst nevis tad, kad ierauga līdakas mutuli, bet tikai tad, kad rokā ir sajusts tās cirtiens. Tas samazinās tukšās copes. Ja nesajuti, sakod zobus, lēni un dziļi ieelpo, uztaisi pauzi, ja viņa grib ēst, nav apsitusi lūpas (nevis vienkārši dzen svešos no savas teritorijas prom), visticamāk, uzbruks vēlreiz. Ja otra cope neseko, met vēlreiz uz copes vietu, vai drusku tālāk pāri tai, un velc atkal – lēnām, ar glanci. Šogad Kopyto kategorijā uzradās ļoti nopietns konkurents, manas kastes debitants, 3. vietas ieguvējs.

3. Mr.Greedy oranžā ēdamgumija (lielākā no tās saimes) ar ofseta āķi. 9 līdakas – 4 zemmēri, 5 mēri.

IMAG4734

Ja tops būtu jāsastāda pēc copju, ne laivā iecelto līdaku skaita, tad šis būtu līderis. Taču ar to jārēķinās, ja pamatā Greedy darba vide bijusi zāļainas vietas, turklāt tikai ar ofseta āķi. Arī šai gumijai vēderā mēdzu iestumt svinu, lai grimšanas stāvoklis tai ir iespējami horizontāls, kā arī lai uz nelielā papildus svara rēķina neuzsēžas uz pirmajām vieglajām zālēm virs ūdens. Mr.Greedy ir vienīgais māneklis šosezon, ar kuru mēra līdakas laivā ieceltas biežāk nekā zemmēri. Mīnuss ir biežā galvas plīšana pie āķa gala – raustīšana ārā no zālēm, kā arī līdakas centieni atbrīvoties no svešķermeņa mutē bieži beidzas ar nepieciešamību sakausēt atkal kopā gumijas galvu. Šim mugurā stumju 4. numura ofseta āķus – vai nu sarkanos Owner, vai Second Bite ar gumijas stopētāju (vai kā nu viņu sauc), kas neļauj ēdamgumijai noslīdēt no āķa. Greedy ietīšana un copes apstākļi ir identiski ar Kopyto Relax.

4. Jāņa Sīpola zelta šūpiņš. 8 līdakas – 6 zemmēri, 2 mēri.

ZeltaSipols

Līdzīgi kā 5. vietas īpašnieks – vienmēr stāvējis līdzās kā pārbaudīts trumpis. Taču ūdenī pavadītā laika ziņā nācās piekāpties šī gada galvenajam eksperimentu objektam – tvičam. Reizēs, kad uzliku, nepievīla. Šī gada zvaigžņu stunda atnāca turpat, kur pērn – Leja ezerā Latgalē. Ar to salasīju aktīvās līdakas 3-5m no zālēm aptuveni 2-3m dziļumā. Pēc tam ķēros pie tām, kas sēdēja zālēs, bet te jau talkā nāca 2. vietas īpašnieks Kopyto. Šī gada rezultāti gan nedaudz pabojāja reputāciju attiecībā uz mēru/zemmēru attiecību, kas līdz šim bija par labu mēriem, taču joprojām šī statistika ir lieliska – 11 zemmēri, 9 mēri. Turklāt dažādos apstākļos un vietās. Spēle tam ir visai vienkārša – vienmērīga, lēna ietīšana, šad un tad iestarpinot pa kādai pauzei. Liepājas copē nolēmu paeksperimentēt, uzāķējot tam aizmugurē sarkanu vibroasti, kas būtiski pamainīja spēli, tomēr tā joprojām bija visai aktīva, un vienu zemmēru no Bārtas izmānīju.

5. Te arī tops būtu jābeidz, jo seko 3-2-1 klubiņš – čupiņa ar mānekļiem, kas ne ar ko īpašu šogad neizcēlās. Bet, tā kā jāpieturas pie tradīcijas par TOP 5, nevis TOP 4, tad pēc punktiem vietu pieciniekā izrāva Jackall Deka HamaKuru F ar 3 līdakām – 2 zemmēri, 1 mērs. Tā darbības lauks ir seklas vietas līdz 1,5m tuvu vai netālu no zālēm.

JackallDekaHamaKuRu

Kopējā tabula, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir kļuvusi kuplāka – klāt nākuši vairāki tviča pārstāvji, pāris virsminieki no Megabass un Tsunekichi, LJ ēdamgumija, Mepps Aglia Long rotiņš, 2 StrikePro saimes pārstāvji – Hunchback un Baby Buster, pāris šūpiņi. Ziemas periodā neplānoju klāstu īpaši papildināt. Pirmkārt – jāpiešaujas pie tiem, kas sevi pieteica jau šinī sezonā, otrkārt – jāatrod rezultativitātes atslēga pārējiem iepirktajiem talantīgajiem, bet sevi vēl nepierādījušajiem vobleriem, kas ūdenī tikuši vien epizodiski, taču pirkti pēc rūpīgi izpētītām atsauksmēm. Būs tās jāpapēta vēl skrupulozāk.

tabula2014nov

Iepriekšējo gadu labākie:

2013. gada sezona

2012. gada sezona

Ne asakas!

Advertisements