Strauji tuvojas 1. maijs. Par to, ka līdaku sezonas atklāšanu ir grūti sagaidīt, liecina tas, ka jau šobrīd esmu nokomplektējis visu gaidāmās sezonas inventāru un pilnībā gatavs doties jebkura piemērota ūdens virzienā. Nu, ok, vēl nākamnedēļ ir makšķerēšanas izstāde Ķīpsalā, kur roka var paslīdēt, bet ceru tikt cauri sveikā ar pāris jauniem mānekļiem.

Pērn visās copēs ar laivu turēju gatavībā 2 spiningus: universālu Carson 2.10m, tests 10-30g ar Shimano Exage spoli šūpiņiem, rotiņiem, gumijām un volkeriem, otrs tvičam – Okuma ONE.rod 1.98m, tests 10-30g ar Okuma Komodo multiplikatora spoli. Sezonas otrajā pusē gan nācās paņemt veco un pāris reizes līmēto Pokee, jo reiz Carsonu neapdomīgi mašīnā atstāju pa rokai savam vienu gadu vecajam dēlam, kas momentā izdomāja pārbaudīt, vai viņš to spici var pārlauzt vai nē. Varēja. Tagad tas ir ieguvis jaunu un smuku spici.

svece

Ja universālais kāts visu darīja atbilstoši manām vajadzībām un mānekļiem, tad tviča komplekts vislabāk jutās ar 15g un smagākiem vobleriem. Vieglākus gluži vienkārši bija pagrūti aizmest vēlamā attālumā, līdz ar to cieta arī precizitāte. Tā kā tvičs man iepatikās, tad tas nozīmēja, ka starpsezonā inventārs jāpapildina ar kātu, kas paredzēts vobleriem ar aptuveno svara amplitūdu 5-15g. Papildus vēlme bija, lai kāts justos pietiekami komfortabli arī ar šūpiņiem, rotiņiem un gumijām, lai nebūtu uz katru copi jāņem 3 dažādi kāti. Pēc konsultācijām ar profiem nonācu līdz laika pārbaudījumu izturējušajiem ASV ražotajiem St.Croix Avid spiningiem, kā arī līdz ieteikumam nomainīt tam riņķus, jo ražotāja uzliktie nav tie paši piemērotākie tvičam, jo ap tiem var mesties aukla.

Te izlaidīšu visu savu garo argumentācijas atreferējumu, kas norisinājās manā galvā (par tēmām vajag-nevajag-dārgi-lēti-rūpnīcas-pielāgoto-testa amplitūda-alternatīvas-modeļi-dzimšanas diena) – nolēmu uzbūvēt spiningu sev no nulles. Galu galā uz savu apaļo jubileju biju pelnījis beidzot saņemt labu dāvanu arī no sevis paša. Te lieku reizi jāatgādina, ka nav riskantākas dāvanas azartiskam makšķerniekam kā “nu kaut ko no copes veikala, viņš jau baigi makšķerē”. Labāk palieciet pie dāvanu kartes, ja vien tiešām, tiešām nav precīzi un skaidri zināms, ka konkrēto mantiņu jubilārs izmantos.

Bet ja par praktisko pusi, tad skaidrs, ka tas izmaksātu dārgāk nekā pirkt gatavu, toties ar garantiju, ka potenciālā cilpu problēma man ies secen. Starp citu, riņķus, līdzīgi kā visu pārējo, var nomainīt arī rūpnīcā ražotam spiningam.

Attēlā zemāk – Fuji riņķis, kas novērš cilpu mešanos.

8c

Rezultātā esmu ticis pie St.Croix spininga, kas sastāv no Avid 3S70MF2 blankām, Fuji furnitūras un balsas koka roktura. Tas ir manāmi vieglāks par savu vecāko brāli, ko ražo rūpnīcā, tam ir kompaktākas un vieglākas detaļas, kas spiningu padara arī jutīgāku.

8a

8b

Protams, līdakai no tā visa ne silts, ne auksts. Tas vairāk copmanim – estētiska un arī sajūtu bauda. Pagaidām pats neko vairāk par “ir smuks un viegls” pateikt nevaru – nav bijusi iespēja tikt līdz ūdenim. Sava spininga uzbūvi un izskatu pilnībā uzticēju Turgeņeva ielas veikala “Abordage” meistaram Sergejam Potapovam (abordagefishing[at]gmail.com). Vēl ar šo rūpalu nodarbojas Māris Ernstsons veikalā “Eboat.lv” (meistars[at]eboat.lv).

Lūk, salīdzinājumam – identiskas blankas, bet, pateicoties furnitūrai un apstrādei, divi dažādi spiningi.

IMG_0140

Sīkāk par individuāli pielāgotiem spiningiem varēs izlasīt aprīļa Copes Lietās un vēl pēc mēneša pilnā apjomā arī tepat.

Šim kātam virsū likšu Shimano Biomaster 2500S spoli ar Varivas High Grade PE #1,5 izmēra pīto auklu. Kāpēc tieši šo spoli? Mārtiņa Babra ieteikums kā uzticama un izturīga spole, ar nosacījumu, ka tiek iegādāta tieši Japānas tirgum paredzētā versija. To arī izdevās veiksmīgi īstenot, iegādājoties spoli kādā Japānas copes veikalā, kas savas preces nemaz nesūta uz LV, bet, pateicoties Raivja Baloža kosmopolītiskajiem kontaktiem, dabūjām uz LV ne tikai to. Secinājums – vienmēr uzturiet labus kontaktus ar sastaptajiem cilvēkiem, jo nekad nevar zināt, kurš no viņiem kādreiz dzīvos Latvijas copmaņu ekipējuma sapņu zemē Japānā.

DSC_0293

Tas arī no lielajām lietām viss. Vēl saistībā ar plānoto braucienu uz Zviedriju bija uzmācīga doma par pavisam vieglā komplekta iegādi, kas būtu paredzēts forelēm un asariem (labu laikapstākļu gadījumā ar šo zivju ķeršanu var īsināt laiku līdakas lieguma laikā arī Latvijā). Tomēr, mazliet atdziestot, esmu nolēmis to nedarīt, jo mana interese ārpus Zviedrijas brauciena par šīm zivīm ir tuvu nullei – pagaidām nav tik daudz brīvā laika, lai savos retajos spiningotāja piedzīvojumos līdzās līdakai iekļautu arī šīs abas. Un arī skapja plauktā, kur stāv kāti, pagaidām brīvu vietu nav – vai nu jāmeklē lielāks plaukts, vai kāds jāizslēdz no brālības.

Lai tas kalendārs ātrāk tinās, ne asakas!

P.S. Īss paldies visiem copmaņiem-padomdevējiem – Mārtiņam, Raivim, meistaram Sergejam un veikalniekam Marisam, kā arī CL lietotājiem kaspars71 un poppers.

Advertisements